Matrixport: Bitcoin Bu Seviyelere Düzeltme Yapabilir!

Lider kripto Bitcoin, 60.000 doları aştı ve yoluna devam ediyor. Bunun ardından Matrixport’un kurucu ortağı Daniel Yan, potansiyel bir piyasa düzeltmesinden bahsediyor. Bu bağlamda Yan, yatırımcıları uyarıyor. Crypto Fear & Greed Index, 82 puanla piyasadaki aşırı açgözlülüğe işaret ediyor. Yan, Mart ayındaki makroekonomik belirsizliklere atıf yapıyor. Bu nedenle, Nisan ayı sonuna kadar yüzde 15’lik bir piyasa düzeltmesi yaşanabileceğini öne sürüyor.

Lider kripto para dirençleri bir bir kırarak ilerliyor!

Singapur merkezli kripto para hizmetleri firması Matrixport’un kurucu ortağı Daniel Yan, son tahminlerini paylaştı. Bu doğrultuda Yan, Bitcoin artışının ardından yatırımcılara uyarıcı bir not yayınladı. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere BTC, 2021’den bu yana ilk kez 60.000 dolar sınırını aştı. Dahası, 62 bin dolara doğru yoluna devam ediyor. Bu da potansiyel bir piyasa coşkusunun sinyalini verdi.

Yan’ın yorumları, Crypto Fear & Greed Index’in 82 puanının da gösterdiği gibi, artan yatırımcı ilgisi ve piyasadaki aşırı açgözlülük duygusunun ortasında geldi. Bu coşku, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), BlackRock‘ın iShares Bitcoin Trust tarafından yönetilen ve şu anda 7,5 milyar dolarlık varlığı denetleyen önemli bir fon da dahil olmak üzere birkaç spot Bitcoin borsa yatırım fonunu (ETF) onaylamasıyla daha da arttı.

Matrixport’un kurucu ortağından Bitcoin düzeltme uyarısı geldi!

Daniel Yan, piyasanın öngörmesi mümkün olmayan doğasının altını çiziyor. Nisan ayı sonuna kadar yaklaşık %15’lik bir düzeltmenin ufukta olduğunu öne sürüyor. Yan, Mart ayının ABD Merkez Bankası’nın toplantısı, Bitcoin’in halving beklentisi ve Ethereum Dencun yükseltmesi gibi makroekonomik belirsizliklerle dolu kritik bir ay olduğuna işaret ediyor. Mevcut yüksek seviyelere rağmen Yan’ın açıklaması, kripto para piyasalarının doğasında var olan dalgalanma ve öngörülemezliğin altını çiziyor. Ayrıca, yatırımcılara, özellikle de kısa vadeli kazançlar elde etmek isteyenlere dikkatli olmalarını tavsiye ediyor. Bu bağlamda açıklamasında Yan, şunları söyledi:

Piyasanın duyarlılığı, temkinli olmamız gerektiğini düşündüğüm bir seviyeye geldi. Potansiyel düzeltmelerin boyutuyla ilgili sabitlenmiş tweetimi tekrar ziyaret etmek iyi bir fikir olabilir. Nisan sonuna kadar yaklaşık %15’lik sağlıklı bir düzeltme daha görmemiz gerektiğini düşünüyorum.

Matrixport son Bitcoin ETF kazançlarına rağmen temkinli

Yan’ın ihtiyatlı duruşu, piyasa duyarlılığını ve yatırımcı davranışını etkileyen makroekonomik faktörlere dayanıyor. Fed’in yaklaşan toplantısı ve Bitcoin’in halving’i ve Ethereum’un yükseltilmesi gibi önemli kripto olayları, potansiyel piyasa oynaklığı katalizörleri olarak dikkat çekiyor. SEC’in spot Bitcoin ETF’lerini onaylamasının yarattığı olumlu ivmeye rağmen, Yan’ın bakış açısı, hızlı kazançlar ve artan piyasa aktivitesi karşısında daha geniş bir ihtiyatı yansıtıyor.

Matrixport’un piyasa tahminlerinin tarihsel bağlamı ek bir içgörü sağlıyor. Ocak ayında, Bitcoin’in 40.800 dolardan işlem gördüğü bir dönemde, firma siyasi riskler nedeniyle spot Bitcoin ETF‘lerinin onaylanmasına ilişkin şüphelerini dile getirmişti. Ancak, bu ETF’lerin daha sonra onaylanması firmanın beklentileriyle çelişti. Ayrıca, Bitcoin’in değerinde önemli bir artışa yol açtı. Tahminler ve sonuçların bu şekilde yan yana gelmesi, dijital varlık yatırımlarının karmaşıklığını gösteriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x