Kayseri’de zehirlenen köpek tedaviye alındı

Kayseri Sarız’da 21 Şubat’ta bir köpeğin yerde yattığını ve ağzından köpükler geldiğini gören kişi, durumu belediye ekiplerine bildirdi. Adrese gelen ekipler, Kayseri Hayvanları Koruma Derneği’nin (KAYHAKDER) yönlendirmesiyle köpeği Talas ilçesinde özel bir kliniğe götürdü. Burada köpeğin zehirlendiği belirlendi. Zehirlenen köpek tedavi altına alınırken, Sarız Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler çalışma başlattı.

“DÜN ÇOK ŞİDDETLİ KUSMALARI VARDI AMA BUGÜN İYİ”

Köpeğin tedavisiyle ilgilenen veteriner hekim Ali Kocataş, “Yapılan tahlillerinin ardından köpeğin kimyasal bir şey içtiği öngörüldü. İlk tedavisine başladık.Dün çok şiddetli kusmaları vardı ama bugün daha iyi. Burada tedavisi birkaç gün devam edecek sonra yerine teslim edeceğiz. Gayet uslu bir hayvan. Yaptığımız kan tahlili, ultrason, radyolojik muayene işlemlerinde bize müdahale etmedi ve sakin durdu. Bize bu tür vakalar ayda birkaç defa geliyor” dedi.

“HAYVANA ŞİDDET GÜN GEÇTİKÇE ARTIYOR”

KAYHAKDER yönetim kurulu üyesi Berkant Koray Yıldırım ise “Dostumuzun durumu dün biraz daha ağırdı ama yapılan müdahalelerden sonra rahatladı. Bir süre daha klinikte kalacak. Sonrasında da güzel bir yuva bulunmasını istiyoruz. Sarız Emniyet Müdürlüğü bu konu hakkında inceleme başlattı. Umarız bu durum bir insan tarafından yapılmamış ve kendi doğal yollardan zehirlenmiştir. İnsanların bu şekilde hayvanlara zarar veriyor olması, içimizi ciddi manada buruk bir şekilde bırakıyor. Hayvanlara yapılan şiddetler maalesef gün geçtikçe artıyor” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x