‘Emekliye enflasyon üzerinde zam verilmesi beklentimizdir’

ANKARA Milliyet – Emekli maaşlarına enflasyonun üzerinde zam yapılması çağrısı yapan Bahçeli’nin grup konuşmasından satır başları şöyle:

HEDEFİMİZ İ’LA-Yİ KELİMETULLAH: Bu yasama yılında tarihi bir dönüm noktasına milletimizle beraber şahit olacağız… Bizim nihai hedefimiz bellidir, o da İ’la-yi Kelimetullah’tır. Ant olsun yolumuzdan dönmeyeceğiz, Kızılelma seferberliğinden ödün vermeyeceğiz.

KILIÇDAROĞLU’NA MEŞRUİYET TEPKİSİ: Parti içi çalkantılardan dolayı şok geçiren Kılıçdaroğlu’nun milletimizin seçimine tahammülsüzlük göstermesi faşist dürtülerin sonucudur. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı seçen Türk milletidir. Bunun neresinde meşruiyet sorunu vardır? Demokrasiyi demagojiye çeviren Kılıçdaroğlu için siyasi ve ahlaki meşruiyetin kaynağı nedir? ABD ve İngiltere’de FETÖ’cülerle masa kurup ittifak protokolü hazırlamak mı; PKK’ya, HDP ile aynı hıyanet çatısında buluşmak mı meşruiyettir?

EMEKLİYE KÖK MAAŞA ZAM BEKLENTİMİZ: 16 milyon emeklimizin insanca ve huzur içinde yaşayacakları bir ücret düzeyine kavuşmalarından başka seçenek kalmamıştır. Emekli maaşlarındaki muhtemel iyileştirmeler, enflasyon üzerinde zam verilmesi, hatta zammın kök ücrete yansıtılması samimi dilek ve beklentimizdir. Küçük esnafın emeklilik gün sayısı 7200’e indirilmelidir.

KIBRIS DEVLETİ: 3 Kasım’da Kazakistan’da yapılacak Türk Devletleri Teşkilatı Toplantısı’nda KKTC’nin gözlemci ülke olarak yerini alması, Kıbrıs Türklüğünün tanınmasında önemli bir eşik olacaktır. Artık ‘KKTC’ demeye gerek yok. ‘Kıbrıs Devleti’ demek gerek.

‘Ülkemize kurulan zaman ayarlı tuzak’

1 Ekim saldırısı Türkiye’ye karşı yapılmıştır… Bu saldırıdan hemen sonra sosyal medyadan eski ve yeni bakanlar arasında fitne ve fesat üretilmesi Türkiye düşmanlarının değirmenine su taşıyan arsızlık ve ahlaksızlıktır. Tescilli FETÖ’cülerin özellikle Sayın Süleyman Soylu’ya iftira kuyruğuna girmeleri, bazılarının da görevdeki İçişleri Bakanı’nı kötülemeleri ülkemize kurulan zaman ayarlı bir tuzaktır… 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x