Devlet Hastanesinde Akıl Almaz Olay! Salatadan Çıkan Şok Etti!

Skandal olay dün yaşandı. Hastane personeli, öğlen yemeği için dün yemekhaneye indi. Bir personele, yemeğin yanında verilen salatanın içinde çıkan cisim ise görenleri şoke etti. Salatanın içinde, yer yer pas tutmuş bir metal cismin olduğu anlaşıldı. İddiaya göre, aynı yemekhanede daha önce de, yemeğin içinde plastik cisim ve kıl çıkmıştı.

PASLI METAL TUTANAKTA

İçinde paslı metal çıkan salata nedeni ile hastane yönetimi inceleme başlattı. Olaya ilişkin imza altına alınan tutanakta şu ifadeler yer aldı:“21. 12. 2023 tarihinde, hastanenizin yemekhane bölümünde öğle yemeği menüsündeki tabağın içinde paslı ve ucu sivri kesici metal bulunmuştur.”

‘YEMEKLER ÖZENSİZ HAZIRLANIYOR’

Tutanağın devamında ise “Özensiz hazırlanan yemeklerle defalarca karşılaştık. Bugünkü menünün salata tabağından çıkan paslı metal parça sağlığa son derece zararlı olmakla birlikte kesici-delici olmasından ötürü de ağız için ve boğaz için ekstra yaralanma riski bulunmaktadır” ifadeleri yer aldı.

SENDİKA BAŞKANI: İNSANLAR BIKTI

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Eş Başkanı Abuzer Aslan, konuyla ilgili halktv.com.tr’ye konuştu. Bu olayın son dönemlerde sık sık olduğunu vurgulayan Aslan, “Az kişi çok yemek yapmaya çalışılıyor. Artık neredeyse her hafta bir kere böyle olayla karşılaşıyoruz. O kadar çok olmaya başladı ki artık insanlar tutanak bile tutmuyor, insanlar bıktı. Denetime dair bir şey yok” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x